SSL Сертифікати для захисту Wi-Fi IoT і IIoT купити Україна
Логотип департаменту безпеки WebTrust ТОВ Адграфікс

SSL Сертифікати безпеки для IoT і IIoT

логотип Wi-Fi альянсу

Вже сьогодні будь-яка річ, з якою не можна зв'язатися по мережі, здається морально застарілою в тій же мірі, що і дерев'яне колесо в порівнянні з колесом сучасного автомобіля. Звичайно, і те й інше - кругле, але функціональність і складність якісно інші. Речі нового покоління (розумні речі) не тільки «розумні», але і об'єднані в мережу - Інтернет речей (Internet of Things, IoT).

Дві технології, IoT і IIoT, нахабно впроваджуються в наше життя;). В принципі ніби-то різні поняття, схожість між якими зводиться до абревіатури, високорівневим концепціям, а також технологіям: вони забезпечують універсальні стандартні протоколи, які дозволяють пристроям різних виробників комфортно спілкуватися між собою і приймати рішення на основі отриманої інформації. Є думка, що при всій подібності, IoT і IIoT - два різних напрямки, тому що призначені для різних аудиторій і вирішують різні завдання. Головна мета інтернету речей - це особистий комфорт користувача, а на другому місці - контроль за витратами його використання.

IoT передбачає побутове застосування. На його основі функціонують: Світло і опалення, Електронні замки дверей, Камери спостереження, Замовлення товарів холодильником, Системи розпізнавання мови для управління музикою, Полив присадибної ділянки та оптимізація споживаної електроенергії і так далі.

Основна цінність від використання промислового інтернету речей - досягнення максимальної ефективності виробництва, а в основу використання покладена вартість оптимізації за рахунок застосування технології. IIoT - це взаємодія датчиків, які контролюють роботу обладнання на виробництві. В результаті використання IIoT знижується відсоток браку, виявляються фактори, що впливають на появу браку, підвищується ефективність процесів технологічного ланцюжка виробничих ліній, більш високоякісний моніторинг процесів виробництва. Завдяки IIoT можна з'єднати в єдину мережу всі датчики, одномоментно зібрати і проаналізувати інформацію з різних етапів виробництва, що дозволить підвищити його ефективність і знизити собівартість.

Інтернет речей (IoT) з'явився для того, щоб поліпшити комфортабельність життя людей. Він націлений на побут, відкриваючи безмежні можливості по економії і безпеці. Промисловий інтернет речей (IIoT) націлений на виробничі вигоди і дозволяє збільшити рентабельність бізнесу.

Історія розвитку. IoT - це планомірний розвиток технології «smart home» (розумний будинок), в той час як IIoT - це поліпшення існуючих виробничих телеметричних та телематичних систем.

IoT IIoT
Мета появи Підвищ. комфорту в побуті, зниження витрат Підвищ. рентаб-сті виробн-ва
Історія Технологія розумного будинку Виробничі системи телеметрії і телема-ки
Ціна поломки Невисока Висока
Вартість рішення Низька Висока
Швидкість впровад-ня Висока Низька
Вартість обслугов-ня Низька Висока
Складність математики Низька Висока
Швидкість обробки інформації режим реальн часу ще швидше;)
Обсяги даних невеликі великі
Замінює людину немає та
Ризики високі дуже високі