IoT і IIoT в сільському господарстві
Internet of Things (IoT) продовжує порушувати всі таке звичне і буденне, починаючи від автомобілів і закінчуючи іграшками та побутовою технікою ...Але Інтернет Речі також мають величезний вплив на промисловість, і особливо на сільське господарство.
Деяким фермери, які вже використовують цю технологію, стає простіше відслідковувати такі речі, як тваринництво і зернові культури, операції в молочному, овочевому і фруктовому господарстві і в теплицях. Той факт, що все більше фермерів впроваджує технологію IoT, не дивно, так як це сутєво впливає на бізнес.
Велика рогата худоба і інтернет річ
Використовуючи відстежуючі нашийники, фермери мають набагато кращий спосіб відслідковувати худобу для здоров'я, годування, безпеки і т. д. Можна визначити місце розташування великої рогатої худоби в режимі реального часу. Система зберігання даних записує цю інформацію в базу даних, щоб в кінцевому підсумку сформувати базову модель своїх рухів протягом заданого періоду часу. Застосування інтелектуальних алгоритмів на цих шаблонах допомагає визначити, чи є рух великої рогатої худоби нерегулярним або побачити, якщо одна або декілька тварин відокремлюються від стада, що зазвичай відбувається, якщо вони хворі або поранені.
Це рішення можна легко реалізувати за допомогою невеликих трекерів IoT, які обмінюються даними через мережу IoT. При необхідності можна створити мережеві вежі, розподілені по полю, щоб охопити більшу площу. Інформація в режимі реального часу надається фермеру або менеджеру господарства через веб-портал або додаток для смартфонів і приймає заздалегідь певні рішення в кожному конкретному випадку.
Точне землеробство і IoT Precision Farming
Точне землеробство є сегментом IoT в сільському господарстві, що швидко розвивається. Він приносить і буде продовжувати приносити більше контролю і точності в сільське господарство. Народжене з GPS-навигации для тракторів, точне землеробство тепер спеціалізується у глобальному масштабі. Ось кілька прикладів впровадження інтернет речей в таке звичне життя.
- Датчики грунту, що працюють від сонячних батарей, збирають інформацію про зміст азоту і періодично повідомляють про це.
- Датчики зрошення вимірюють рівень води і автоматично повідомляють системі зрошення і спрінклера.
- Датчики потоку контролюють рівень води і можуть бути налаштовані на автоматичне відключення клапанів, які несуть відповідальність за те, щоб уникнути надмірного поливу рослин, одночасно відправляючи повідомлення фермеру.
- Датчики контролюють дані по добривах і пестицидах, необхідні для рослин.
- Датчики охолодження можуть відчувати і автоматично попереджувати фермера, коли погодні умови призводять до морозу, який може завдати шкоди чутливим рослинам.
Дрони в сільскому господарстві і IoT
Зростаючий сегмент використання IoT в сільському господарстві. Хвороба і легкість поширення хвороби серед сільськогосподарських культур є реальною причиною для занепокоєння, оскільки це безпосередньо впливає на врожайність сільськогосподарських культур, що, знову ж таки, викликає заклопотаність у зв'язку з реальною потребою в вирощуванні достатньої кількості продовольства для зростаючого населення. Запобігання хворобам є основною метою, але більш простою і реалістичною метою є негайне виявлення, виділення і видалення порушених хворобою культур.
Наглядові безпілотні літальні апарати - один із способів досягнення цього. Розміщенні на базовій станції на фермі, безпілотні літальні апарати можуть здійснювати автоматичні періодичні патрулювання для збору даних про зображення певного врожаю. Потім, використовуючи алгоритми розпізнавання зображень, фермер може визначити, якій ділянці врожаю нанесено несприятливий вплив. Зображення корелюються з drone GPS, забезпечуючи дуже детальну інформацію. Дані асимілюються з різних записів дронів, аналізуються і потім повідомляються фермеру, який потім може зробити необхідні кроки для усунення проблеми. Варто відзначити, що весь процес від запуску безпілотних літальних апаратів, навігації по ним, збору даних, їх аналізу, прийняття рішення і звітність повністю автоматизовані.
Розумні теплиці і IoT
Тепличне господарство направлено на поліпшення врожайності овочів, фруктів, сільськогосподарських культур і т. д. Однак теплиці, як відомо, є енергоємними. Не дивно, що люди шукали спосіб знизити свої витрати на електроенергію. Створюючи розумні теплиці, їх оператори могли заощадити гроші і досягти своїх цілей в галузі сільського господарства.
Наприклад, інтелектуальна теплиця, оснащена технологією IoT, може керувати середовищем, і хмарні сервери можуть віддалено звертатися до ІТ-системі оранжереї при її підключенні, усуваючи необхідність постійного ручного моніторингу, а також дозволяючи обробку даних, що призводить до поліпшення економії витрат.
На основі дослідних прогнозів стає зрозумілим, що більша кількість фермерів буде покладатися на IoT в наступні роки. За рахунок цього вони отримають багато переваг, збільшать виробничі врожаї, скоротять ручні завдання і багато іншого.